| SucDeGuava a întrebat:

Mai mereu am mainile reci. Am auzit ca e un semn al unei probleme circulatorii. Este adevarat? Daca da, cum pot trata aceasta afectiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De obicei persoanele cu circulatie proasta au zone al corpului, de obicei mainiile si picioarele reci. Din cate stiu, e o chestie dobandita la nastere care nu prea ai cum s-o remediezi.
Sanatate!

| Konata a răspuns:

Buna, da, cred ac este legat de circulatie, mai bine du-te la o farmacie, cred ca exista niste creme anume, dar stiu ca exista niste pastile care ajuta la circulatia sangelui la extremitati( maine, picioare, urechi, etc.)
Sper ca te-am ajutat.

| mixxjim a răspuns:

Cu sport, se regleaza circulatia sangelui si nu o sa mai ai probleme

| alinadianaaa a răspuns:

Este din cauza circulatei proaste poti sa bei ceai facut din este una dintre cele mai eficiente plante pentru stimularea circulaţiei periferice, dar şi pentru reducere vâscozităţii sângelui şi pentru prevenirea formării plăcilor de aterom pe pereţii vaselor de sânge. De asemenea, consumul de usturoi simplu, sub formă de decoct sau de tinctură, arare efect protector asupra vaselor de sânge de la nivelul extremităţilor. Rozmarinul este recomandat pentru proprietatea sa de a dilata şi de a fortifica vasele, crescând fluxul de sânge la nivelul extermităţilor.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Da ai probleme cu circulatia sangelui. Intreaba medicul de familie. Eu stiam ca pentru asta e bun vinul sa-l bei.

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

Eu am mainile si picioarele reci tot timpul happy nu iti face griji pentru astahappy dar daca esti atat de speriat poti lua Gincoprim laughing pentru circulatie succes!