| KaanNoah a întrebat:

Maine merg la dentist ca sa imi reconstruiasca o masea, din cauza unei carii. Am mai fost o data si problema e alta. Cand stau cu capul pe spate, pentru ca doctorul sa isi faca treaba, am tendința sa inghit pentru ca asa e normal, chiar daca asistenta se ocupa ca sa nu mai am deloc lichid in gura, mie tot imi vine sa inghit. Si cand înghiți asa, in sec sau nu in sec, fara sa vrei, limba exercita o presiune iar asistenta spune ca e vina mea. Dar e ceva normal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai mai fost, ți se pune în gură o mică pompă care aspiră saliva.

| KaanNoah explică (pentru sadrian46):

Da, dar tot iki vine sa inghitlaughing

| DonGiani a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana dar și eu înghițeam la fel.