| eu_3300 a întrebat:

Maine o sa cumpar zineryt si as vrea sa cumpar si o crema de galbenele cu propolis (pentru petele rosi de la cosuri) (este buna cea de propolis? sau trebuie simpla?) vroiaam sa va mai intreb dim si seara imi dau cu zineryt dar cu crema cand ma dau? este bun acest tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E mai buna crema de galbenele cu propolis. Propolisul si el este un foarte bun cicatrizant si antiinflamator. Cu crema te poti da peste Zineryt si dimineata, si seara (sau doar o data pe zi, in functie de cat de tare ti se va usca pielea), insa cam dupa 1-2 ore de la aplicarea Zineryt-ului, ca acesta sa aiba timp sa-si faca efectul. Si da, acest tratament este foarte bun! big grin Succes!

| Sin a răspuns:

In nici un caz sa nu te dai cu prostia aia de crema pe fata! Cea de galbenele, ai tenul foarte gras din cate am inteles, crema aceea este foarte grasa, nu o sa-ti faci altceva decat sa-ti provoci eruptii de cosuri! Nu te prostii! Citeste mai multe detalii despre crema de galbenele sau intreaba un farmacist sa vezi ce-ti spune.

| Inger si Demon a răspuns:

Si sora mea mai mare are zineryt si ea se da doar seara.Cu crema aceea nu stiu cum sta treaba.

fundita? :*