| GulDan a întrebat:

Maine trebuie sa ma duc la oftamologie sa-mi puna niste picaturi in ochi si apoi cica trebuie sa stau 1 ora acolo sad Cui i-a facut asta ziceti-mi si mie cum e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Sa ti se dilate pupilele sau ceva de genul. de aceea o sa vezi in ceata cateva ore dupa happy.

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Eu am o problema cu a tine ochii deschisi cand se apropie chestii de ei (gen cutia aia cu solutie) si ma chinuie cu chestia asta. altfel nu dor, nu simti nimic, doar trebuie sa tii ochii inchisi. eu prefer dupa alea sa dorm laughing. si ma trezeste asistenta dupa 1h

| GulDan explică (pentru JohnnyBi):

Da zi si mie de ce e nevoie sa-mi puna din astea in ochi?laughing

| GulDan explică (pentru JohnnyBi):

Si eu ma speriasem ca am vazut in coltu ochiului in ceata da aminte pe tot ochiu...dar vad cat de cat clar? cum ma mai intorc acasalaughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru GulDan):

Da ma, nu ai voie sa conduci, dar poti sa mergi. o sa vezi gen...nu stiu cum sa iti explic. un lucru de 50 cm o sa aiba ca un fel de aura de 5 cm de jur imprejur. pe mine mereu ma intreaba doctorita daca sunt cu masina sau nu, de acolo am tras concluzia ca nu este bine sa conduci dupa picaturile alea. ma exaspereaza faptul ca se chinuie 10 minute sa mi le bage (nu pot tine ochii deschisi deloc) doar ca sa imi faca 3 teste tampite o.O. dar cat timp este pentru sanatate, este ok

| KyPy a răspuns (pentru GulDan):

Iti aduce ochii la aceeasi dimensiune de vedere...si cand iti pune acele lentile o sa vezi diferit...au niste calcule ale lor!

| JohnnyBi a răspuns (pentru GulDan):

Sa ti se dilate pupilele sau ceva de genul. de aceea o sa vezi in ceata cateva ore dupa happy.

| Beatrice_Damaris_1997 a răspuns:

Iti pune de 3 ori picaturi in ochi, dat tot la 10 minute si in alea 10 minute trebuie sa stai cu ochi inchisi, iar restul zilei vei vedea in fata, nu neaparat toata ziua, poata iti trece mai rapid

| GulDan explică (pentru Beatrice_Damaris_1997):

Ce voi vedea in fata? auzi si sti de ce trebuie sa fac asta?

| Beatrice_Damaris_1997 a răspuns (pentru GulDan):

Scuze, am vrut sa scriu in ceata