| designerbugatti2012 a întrebat:

Mam dat cu crema iarba tatei pe picior si mi sa inflamat! Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Ai facut o dermita de contact, fiind alergic la crema asta. Spala piciorul din abundenta cu apa calda si sapun, ca sa indepartezi cat mai bine crema. Aplica apoi unguent de galbenele si ia o pastila de Claritine (se ia fara reteta de la farmacie).

1 răspuns:
| Konata a răspuns:

Incearca sa inmoi picioarele in apa rece. Aceasta indeparteaza mereu durerea happy.