| traficanta a întrebat:

Mama mea a inceput sa faca crize de panica, adica a inceput cu stari de voma si plange si bla bla. E suparata ca nu avem bani si nu stiu ce.Cum pot sa o ajut?! Si cum sa se vindece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

S-ar putea sa fie inceputul unei depresii. Mobilizati-va toata familia si incercati sa o faceti sa se simta mai bine, preluati mai toate sarcinile, curatenie, cumparaturi, nu mai aduceti in discutie nevoile fiecaruia, aratati-i ca o iubiti, ca o sustineti, incercati sa mentineti doar armonia si linistea in casa si in familia voastra.Incearca si tu sa fii mai responsabila cu scoala, nu-i mai da motive de tristete sau ingrijorare. Povesteste-i lucruri hazlii, fii mult mai apropiata de ea. Arata-i multa, multa dragoste si sprijin. Poate nu o sa-si revina imediat, dar daca o sa-i fii alaturi, recuperarea e mai usoara. Asa cum tu ai avut nevoie de ea pana acum si ti-a fost alaturi, asa si ea are nevoie acum de sprijinul si intelegerea ta. Delicata si nepretuita sarcina ai acum, dar ai sa te descurci, iar eu ii doresc mamei tale multa sanatate si putere sufleteasca sa treaca peste pragul asta.

5 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Eu cand nu prea mai dau de bani ma gandesc mereu la melodia aceasta http://www.youtube.com/watch?v=H36GWEAT11Y

| anOnimăăăă a răspuns:

Incearca sa fii langa ea, sa o linistesti spune`i ca impreuna o sa treceti peste asta si ca starea in care e acum nu o ajuta deloc sa treaca peste, incearca sa nu ii mai ceri fOarte multi bani, si fi tot timpu cu ea, incearca sa o faci sa zambveasca sa uite macar pentru cateva mOmente... Mul succes @traficanta sad!

| Belciu a răspuns:

Reishi e bun pentru depresii.

| Evol a răspuns:

Probabil ca i s-a umplut paharul si acum a cedat nervos. Ar putea sa ia niste calmante desi nu le recomand neaparat. In orice caz va avea nevoie de foarte multa sustinere si comunicare din partea familiei ei. Fii linistita, de obicei lucrurile astea se rezolva in timp. Asteapta sa se puna din nou pe picioare si o sa fie bine. Mult noroc

| Mdy a răspuns:

Ai putea sa-i zici ca altii sunt in situatii mai rele