| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea are 64 ani si urmeaza sa fie operata de hernie de disc. Care sunt sansele de reusita ale operatiei la aceasta varsta si de asemenea care sunt sasele de reusita in cazul recuperarii postoperatorice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele de reusita a operatiei sunt foarte mari, tinand cont ca e vorba de o femeie de varsta medie. Recuperarea depinde doar de vointa. Nu e deloc prea varstnica pentru o recuperare 100% rapida, dar trebuie sa si vrea si sa faca sacrificii pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mama mea a suferit aceasta operatie, totul a decurs bine, s-a recuperat relativ repede, acum este ok, nu are nici un fel de probleme.

Răspuns utilizator avertizat