| Alcs a întrebat:

Mama mea a fost operata de hernie de disc, acum 2 saptamani.In momentu de fata o mai doare piciorul si imi aporteste din cand in cand.Din ce cauza? Cand se va remedia problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amorteala este o sechela care nu va disparea. Se va mai ameliora in urmatoarele 6 luni. Daca urmeaza programul de recuperare recomandat de medic, ar trebui ca durerile sa diminueze progresiv si in 6-8 luni sa dispara.

| Zenithf a răspuns:

Poate fi o inflamatie locala, datorata interventiei, care apasa pe nerv, dar poate fi si ceva mai serios, cel mai bine ar fi sa vorbeasca cu medicul, sa vada care este cauza.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
acea amorteala e posibil sa fie de la anestezie, sa consulte medicul (cel care a operat-o) si sa il intrebe daca acele amorteli provin de la anestezie ori ceva nu e bine.
Sanatate maicutei tale si o zi frumoasa sa aihappy

| darrio2007 a răspuns:

Este atins un nerv.Dar nu crezi ca tot medicul care a operat-o ii poate da un raspuns?