| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea de 2 zile are puroi la urechea stanga, la care mai are si otita din copilarie. Prezinta niste dureri groaznice, plange mult de durere si nu mai suport sa o vad asa. A fost la ORL, i-au dat o multime de medicamente si picaturi dar momentan nu e nici un rezultat. Ce poate avea? Cat timp o va mai durea atat de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai tratamentul recomandat nu isi face efectul? sa ia un calmant ori sa se prezinte direct la urgente.
O SEARA BUNAhappy

| OoBunnyoO a răspuns:

Mergeti la un alt doctor sa o controleze. Nimeni nu poate da un diagnostic pentru asa ceva pe internet.

| Anonimuserr a răspuns:

Ar fi indicat să te duci la un medic la privat sau la urgențe.
Nu e bine să zacă așa.
Trebuie să schimbe medicul să plece la alt medic la altă policlinică. Poate tratamentul nu îi este bun. Poate medicul respectiv habar nu are cu ce se mănâncă meseria de medic. Sunt multe de spus.
Sănătate!