| SaveTheNature a întrebat:

Mananc orice si nu ma ingras!
Intrebarea este:
In acest caz imi dauneaza cartofii prajiti si dulciurile? daca eu am 64 de kg la 1.74 (sunt baiat) am 27 de ani. Si de 10 ani incoace am aceeasi greutate.Indiferent ce am mancat.
Dar stau si ma gandesc daca in acest caz imi dauneaza dulciurile sau mancarurile grase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, in timp duc la dislipidemie

| Veme a răspuns:

Pai fa-ti niste analize, vezi cat ai tensiunea, vezi daca ai nivelul colesterolului crescut, si daca totul este OK, eu zic sa nu intervii pe alimentatie, sa continui viata asa cum ai facut si pana acum. Echilibrul asta este fin si n-are rost sa ti-l strici de-aiurea. Repet, daca esti sanatos. Bine, poti incerca sa eviti produsele cu E-uri rele, care sigur iti fac rau, dar in rest bucura-te ca poti manca orice.

| silviu08 a răspuns:

Cat timp nu abuzezi de ele nu abuzezi de ele e ok...norocosule. Ce n-as da si eu sa pot manca ce vreau, cat vreau...big grin

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Exact acelasi problema o am si eu!
doar ca eu sunt fata si indiferent de ce as manca tot slaba sunt.
Bine dulciurile si prajitul afecteaza in cantitate mare, incearca sa nu faci abuz din cauza asta.

| anonimussssssss a răspuns:

Pai dauneaza ca la orice alt om.asta e metabolismul tau.mai bine slab decat de 1 tona