| anonim_4396 a întrebat:

Masajul poate vindeca/ameliora afectiuni ale coloanei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, le poate ameliora, daca este recomandat de medicul fizioterapeut si realizat de un maseor profesionist. Efectuat in afectiuni in care nu e indicat, dupa ureche poate agrava foarte mult afectiunea.

| ioanaa a răspuns:

Da, masajele ajuta f mult.Nu stiu exact daca trateaza, dar oricum amelioreaza durerea, iti zic din proprie experienta.
Vezi kinetoterapie si reflexoterapie, mergi la un cabinet specialist si te orientezi spre ce ti se potriveste cel mai bine. Bafta.

| s0nya a răspuns:

DA