| anonim_4396 a întrebat:

Ce afectiuni poti trata/ ameliora cu ajutorul musetelului?

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Este util in cazul racelilor, crampe mestruale, alergiilor, hiperglicemiilor, ajuta la scaderea glicemiei, previne complicatiile rinichilor, circulatorii, nervoase, chiar si a tulburarilor de vedere, ulcer gastric, colici abdominali, gastrita, gripei si astmului bronsic. Poate fi folosit atat intern cit si extern(sub forma de bai, cataplasme, gargare si clisme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiurile sunt adjuvante(ajutatoare) pe langa tratament. Poti sa consumi ceai de musetel in afeciuni ale stomacului, rinichilor, in raceli(de preferat indulcit cu miere, dar si cu o felie de lamaie stoarsa in el), antiseptic, laxativ etc.Mai multe informatii gasesti la adresa:http://www.click.ro/Utile/musetelul-remediu-bun-la-toate

| andreea8888 a răspuns:

Infectiile urinare, secretiile vaginale abundente, durerile de stomac, iritatiile superficiale, dermatita si insomnia!