| Violente a întrebat:

Mda, revin cu o intrebare, deja bat recordul. Probabil îmi știti problema. Prietenei mele i-a venit in sfarsit menstruația pe 20 (miercurea trecută) prima zi normal, următoarele doua zile abundent, după iar normal și de două zile are doar cateva picături enervante mai inchise la culoare care persista si acum, maine se fac 7 zile.

POSTINOR sa fie de vina? Din cate știu dereglează menstra luni bune. Dereglare hormonala? Ce parere aveți?

Dacă menstruația va persista, joi vom merge la medic. Vreau cateva pareri, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

O sa-i treaca! menstruatia e pe final! sa zica merci ca a scapat doar cu atat, putea sa o tina mult mai mult! e postinorul de vina!
ai luat premiul I la categoria '' cel mai mare panicat ever''!hee hee
va pup

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic ca e de la pastila, oricum nu strica o consultatie la ginecolog

| Azµre a răspuns:

Mișcă-te odată la medic Dobrine, ceea ce are ea sunt spoting-uri, du-te odată la medic!

| Violente explică (pentru Azµre):

E menstruatie prelungită, spottingul apare in perioada ciclului menstrual dintre două menstruații. Este dereglarea hormonala de la pastila care a lăsat urme in organism, se va reface cu timpul. La doctor nu vrea sa mearga spune ca se simte bine si nu este nevoie de medic.

| Azµre a răspuns (pentru Violente):

Pe tine nu te-a bătut nimeni? Te bat eu... poate așa o duci!

| h3r a răspuns:

Menstruația e la final.

| StonemAlly a răspuns:

Tot nu ati mers la doctor ma?
uffffffffffbig hug
e de la pastila:p

| OanaMada a răspuns:

Daca a luat Postinor poate fi asta cauza, dar menstruatia se mai schimba pe parcursul vietii. Isi poate schimba culoarea, densitatea etc... nu e ceva de ingrijorat, i-a venit menstruatia e ok. Pastila are o mare cantiatitate de hormoni, echivalenta la o fasie de anticonceptionale. E ok nu trebuie sa va ingrijorati dar mare grija cu pastila are o foarte mare cantitate de hormoni care nu fac bine, iti deregleaza organismul si poate din cauza asta are probleme cu menstruatia. Sper ca te-am ajutat!