| entzückendesKätzchen a întrebat:

Mereu am sentimentul de balonare, mai ales la scoala...regimul meu alimentarse bazeaza pe fructe si fibre.nu consum bauturi acidulate sau mancare d tip fast-food si ici dulciuri in exces. miscare fac frecventa, dar cu toate acestea ma simt foarte inconfortabil cand sunt balonata. ce sa fa sa scap de aceasta pb?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| danielcretu1980 a răspuns:

Ia prebiotice.
balonarile sunt de la fructe, probabil. mamanca-le separat. fara alte alimente care sa blocheze drumul spre intestin. altfel ele stationeaza si fermenteaza=gaze si alcool=disconfort
nu strica nici o vizita la medic.