| Doarof3 a întrebat:

Merg strâmb, iar colegii mă poreclesc.Sunt fată ce să fac? Ce as putea avea?
Ce pot face sa nu mai merg așa? Am 15 ani și nu mai pot. Când merg simt ca se pune presiune pe picioare de la genunchi in jos.Colegii nu înțeleg ca am o problema de sănătate și sunt rai cu mine. Puteți sa îmi dau sfaturi? Cum sa nu mai merg stramb.Cand merg ridic picioarele de la genunchi in jos în afara corpului și merg în ×cu picioarele. Ajutați -mă va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Se impune consultarea unui medic ortoped in problema ce o ai cu membrele inferioare. Sanatatea ta e pe primul loc. Stiu ca e greu sa suporti zi de zi rautatile colegilor dar incearca sa nu pui la suflet. Tu focuseaza te asupra ta, scolii si activitatilor care iti fac placere si incearca sa fii optimista si increzatoare. Numai bine.

3 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Du-te la un medic orpoted, am avut un prieten care avea o problema similara cu picioarele si a trebuit sa mearga la doctor.

| iamprettybored a răspuns:

Du-te la medic cât de curând poți. E grav. N-o lăsa așa că ajungi mai rău.
E diferit la toată lumea și noi n-avem ce să-ți zicem, dar neapărat du-te la medic.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Consulta un medic ortoped.El iti da un diagnostic. Dar pentru tratament, du-te la un kinetoterapeut bun. Cu el o sa faci gimnastica medicala care o sa te ajute. El stie ce exercitii sa iti dea.O sa iti lucreze grupele musculare potrivite care o sa indrepte problema. Se poate rezolva, stai linistita. Doar du-te la acesti specialisti.
Bafta!