| biiianca_6690 a întrebat:

Mi-a aparul un furunc sub brat. pornind de la mana parca am o vena unflata ianuntru pana la furunc ce sa fie oare? ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste limfangita. Este un vas limfatic pe calea caruia infectia se raspandeste in organism. Trebuie sa iei antibiotice si, eventual, sa ti se dreneze chirurgical furunculul.

3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Du-te la doctor urgent, s-ar putea sa fie ceva mai serios daca folosesti anti perspirante ar putea fi hidrosadenita. Iti recomand sa folosesti deodorante naturale de acum inainte http://aloeveraforever.ro/......ver-shield

| Blazer a răspuns:

Du-te la un dermatolog te rog, aici nu te poate ajuta niciun mediocru, asta trebuie vazuta si diagnosticata, nu asa pe net.