| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o planta coral face niste boabe rosii ornamentale si de curand i-au aparut pe frunze niste excrevescente mici ca niste bubite rosii nu stiti ce ar putea avea dau vot

Răspuns Câştigător
| CristiExpSiPunct a răspuns:

Uite eu sunt un baiat dar ma pricep in florii frumoase de calitate cum e ata se numeste cumva craciunica? sau ReginaFlorilor
este o floare care tot asa dupa un timp ii apar niste frunze mici ca niste bubite rosii cum zici tuh dar aceia sunt pui ori floarea are exarvescente sunt paraziti rosii ce impiedica cresterea florii apai nucu si pinul au o mirosire florescenta si impiedica cresterea florii apai daca nu sunt cele doua pot fii din cauza Felenderol de spuma adica frunzele au un rol stii ca sunt bucataria plantei dar te sfatuiesc sa :O pui la lumina si putina caldura sa o uzi sai schimbi pamantul odata pe la 3 saptamani pentru ca este o planta foarte sensibila sai dai ingrasamant putin cand schimbi pamantul plantei macar 2 cani de ingrasamant de floare apoi incerci sa iei o cana cu apa apoi pui putina sare vreo 2 linguri si iei un ou casa il pui in pahar sa vezi daca e suficienta sare si pui la radacina inainte sa schimbi pamantul plantei la radacina vreo 5 linguri de sare apoi bagi planta in ghiveci si pui pamantul cu ingrasamant amestecat peste ea multumesc dar daca poti sa-mi dai si FUNDA pentru ca sunt sigur ca am ajutat:*:*:X:X:X

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

bunahappy poate nu e udata corespunzator, poate nu are caldura suficienta, ori e prea cald, pamantul poate are gandacei, paraziti...sunt multi factori ce ar putea dauna, cel mai bine e sa cauti pe net, ori sa intrebi la florarie...