| maryelena a întrebat:

Mi-a aparut pe langa zona genitala o bubita cu puroi... si daca o ating ma doare... oare s-o sparg? Nu stiu ce sa fac, dar aceasta creste pe zi ce trece, ultima oara am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu (fara prezervativ), si avea o buba asemanatoare si l-am intrebat ce este si el a zis ca e o iritatie. Cu el acum nu mai pot sa vorbesc ca suntem certati si el deja are o alta relatie. Nu stiu ce sa fac, sunt disperata, dupa voi ce credeti ca poate fi? ati mai avut asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te luni dimineata la ginecolog. Poate fi un furuncul banal, o bartolinita sau chiar o boala cu transmitere sexuala. Pana luni dimineata, pune Rivanol rece (comprese) si nu o sparge.

NOname
| NOname a răspuns:

Du-te urgent la genicolog si/sau dermatolog! time out
Desi poate fi doar un fir de par crescut pe sub piele.winking
Bafta! day dreaming

| miky_5469 a răspuns:

S-ar putea sa fie o furnculoza, asa ca du-te te la medic sa iti recomande un antibiotic! Nu te panica mai mult decat trebuie! O sa iei antibiotic si iti va trece! A asta depinde de tine daca vrei sa te ingrijesti...si pana luni fa ce a scris brigaela!

| EUSIATIT a răspuns:

Mergi la dermatolog nu sta asa se poate sa fie o boala ce se transmite [nu vreau sa te spetii /nu stiu cum se manifesta dar s ar putea sa fie sifilis sau aptceva. nu intirzia ca sa nu ai pn mai mari

| cornel a răspuns:

Mergi la doctor.

Răspuns utilizator avertizat
| sallysirop a răspuns:

Cu siguranta e o boala. trebuie sa te duci urgent la medic. straight face

| AlinSUNT a răspuns:

Pei daca se face foarte mare spargeo si nu te poti duce la medic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai intretinut relatia sexuala fara prezervativ si de aia tia aparut buba aceea go to the doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic.Precis te-a procopsit fostul cu ceva.Ai putea sa-l dai in judecata pe individ, mai ales ca stia ca e bolnav.

| bigrobt a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duci la ginecolog ( nu ai de ce sa-ti fie rusine, e meseria lor si in fiecare zi vad chestii din astea)
daca iti este rusine poti sa cauti un fel de catalog pe google cu boli venerice. te uiti la poze si poate asa iti dai seama ce ai
. desigur ca pentru tratament va trebui sa te duci la un doctor, unele boli sunt chiar nasoale si trebuiesc tratate corespunzator