| Alex_6294 a întrebat:

Mi-a crescut nasu, cu timpu, si m-am gandit sa-mi fac o operatie de rinoplastie pe la 20 de ani sau mai mult si vreau sa stiu, daca se poate reduce dimensiunea nasului si cu ce metode, cine imi spune, ii dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Operatia se poate face si se face cu bisturiul sau cu laser. Cea cu laser este mai buna dearce opreste sangerarea. Costa cam 1600-2000 de Eu.

| Alex_6294 explică (pentru Salontanul):

Asa, si cu laseru, se poate reduce dimensiunea nasului?

| Salontanul a răspuns (pentru Alex_6294):

Pai eu ce am vorbit mai sus? Nu citesti? Normal ca se poate reduce!

| Alex_6294 explică (pentru Salontanul):

Eu m-am uitat pe net, si am vazut ca exista o tehnica a chirurigilor, de a se indrepta piramida nazala, osu nasului, exista cu adevarat?

| Salontanul a răspuns (pentru Alex_6294):

Da, se poate. Pe langa corectarea carnii se poate face si taierea osului sau indreptarea lui.

| Alex_6294 explică (pentru Salontanul):

Asa, laseru, unde se gaseste, si poate reduce dimensiunea nasului, si cum, daca da?

| Salontanul a răspuns (pentru Alex_6294):

Mai tata! Tu faci "misto" de mine? Cum unde se gaseste laserul?! La medic. Ce ai?
In ceea ce priveste operatia citeste mai mult pe site-uri. Scrie rinoplastie si ai sa gaseti o gramada de explicatii.
Uite una: http://www.estetica-arcalife.ro/......astie.html

7 răspunsuri:
| Mondialu112 a răspuns:

Pt orice defectiune a corpului(estetica) doar chirurgul poate sa te rezolve, ar mai fi o sansa sa te apuci de box... dupa cativa pumni bine plasati o sa ti se schimbe forma.