| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a ieșit la exudat stafilococ auriu in gat, iar analizele la sânge toate bune. Nu am simptome și doctorul a zis că sunt doar purtător fiindcă analizele sunt bune. Doar că am dureri de degete și genunchi, pot fi de la stafilococ daca la analize nu a ieșit nimic? Le am de 3 ani doar că vara nu mă dor deloc și nu mă dor foarte rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa primesti medicatie pentru stafilococul auriu pentru ca-ti evolueaza boala si ajungi sa ai articulatiile de la maini si picioare foarte dureroase. Este mai usor sa faci tratament acum, in faza incipienta si sa-l elimini, decat sa pretinzi ca nu ai nimic, boala evouleaza si te trezesti in 5-10 ani ca ai dureri cumplite si mergi ca un batran de 90 de ani.
Un sfaticoloc sau streptococ nu este de ignorat. Schimba medicul daca asta este un incompetent!
Se face tratament cu antibiotic si se tot repeta testul si medicatia, pana rezultatul iese NEGATIV, tocmai pentru ca este atat de periculos sa-ti dezvolte o boala autoimuna.
Inca ceva: la testele generale de sange NU pot iesi bolile autoimune, cele provocate de bacterii, virusi,
stafilococi sau streptococi, doar la analizele de autoiumne: IGG, IGA si IGM.

| WhiteLife a răspuns:

Daca doctorul ți-a spus că ești purtător, atunci așa e. Daca nu ai incredere în medic, repeta analizele la o ta clinica și schimbă medicul. Deasemenea, daca sunt primele sunt mai vechi decât infecția cu stafilococ, înseamnă că sunt din alta cauza.

| zilog a răspuns:

Argintul coloidal ionic desinfecteaza ce atinge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știam că streptococul da astfel de dureri, da e posibil că durerile sa fie cauzate de stafilococ... oricum nici eu nu mai știu ce am citit de la ipohondrie am crezut și eu că am stafilococ o perioada nu puteam dormi de frica aveam coșmaruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa te puna pe antibiotic si albastru de metil

| Dana2103 a răspuns:

Ia albastru de metil si baga pe gat