| NicollNikkyKv a întrebat:

am o intrebare. trebuia sa imi vina acea perioada ieri-alaltaieri, dar nu mi-a venit.
In 1 m-a durut burta foarte tare si credeam ca o sa imi vina a doua zi dar nu mi-a venit, de ce? nu am intretinut relatii sexuale
mentionez doar ca m-am masturbat;
vreau raspunsuri serioase nu la misto!

1 răspuns:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Sunt momente in care menstruatia intarzie. Poate fi din cauza faptului ca e toamna si putin se da peste cap organismu. Si mie imi intarzie toamna. O sa iti vina in curand. Doar ca, ai grija sa nu ai chist ovarian. Si eu am ajuns de urgenta la spital odata, am crezut ca am apendicita, si era cat pe ce sa ma opereze de apendice, pana am facut ecograf si-am vazut ca e chist.
Dupa ce iti trece menstruatia, poti sa vorbesti cu un parinte sa te duca sa iti faci analizele. Multe fete au problema asta, nu e nimic grav, dar trebuie tratat.
Ai grija