| MirceaBade31 a întrebat:

Mi-a intrat ceva in ochi, ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
109 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu ești ăla de pe antena 3? Mă bucur pentru tine!

| Catrice a răspuns:

Bagi capul in cada plina cu apa, stai cu ochii deschiși 5 minute, te mai misti pe acolo si speri ca iese.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Sa fie spuma in apa din cada?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Hmm nu ca după nu se mai vede cada.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Si da cu capul de fund? Este periculos?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai ce zic, sa fie apa limpede ca sa nu se lovească. Dacă bagă spuma devine periculos.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Mai periculos este ca daca intra cu capul in apa cu spuma, aluneca, ca nu exista forta de frecare.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Macar daca nu e spumă, vede fundu' si știe ce sa evite.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Dar nu te-ai gandit ca poate are cabina de dus.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Apai vezi tu...thinking

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Vad doar daca nu are spuma laughing

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Apai nu stiu tu, da' eu prefer spumantul cu aroma de ciocolată si căpșuni.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Spumantul de afine. Mai consumi sau faci risipa?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Oh citisem 'ma consumi' rolling on the floor
Nu, nu fac risipă ca e criza.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Hehe rolling on the floor. Chiar și așa, eu sunt nelimitat laughing.
Nici eu nu fac risipă în perioada asta, pandemia este grea.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Cați euroi coști așa nelimitat?

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Nici toti din lumea asta nu ar fi indeajuns pentru o asemenea estimare. Tu?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu ce?
Nu-s de vânzare daca asta te interesează.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Dar nu cred ca asta imi era intentia, stimata doamna. Apropo... poti sa obtii ceva doar cumparandu-l laughing?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Super-programul meu de citit intenții codificate online asta a descoperit.
Hmm cumpărând ce?
Poti obtine multe cumpărând chestii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

La general vorbind cu achizitionatul. Daca o luam dupa aceasta logica, tu erai primul cumparator happy love struck.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Hopa e îndrăgostit.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Eu sau tu? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai nu tu ai pus emoticonu ala cu inima laughing
De cine sa fiu eu îndrăgostit thinking

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Dar nu ai dat dovada de primul cumparator thinking, hmm?
De cine reiese.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai cine o zis ca eu is primul...
Bleah cine sa se îndrăgostească de tine.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Asa se deduce, te-ai dat de gol. Primul cumparator sa se indragosteasca, nici eu nu credeam ca era posibil... bleah laughing tongue

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Câh, ai fantezii nu glumă.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Nu inseamna ca esti indragostit daca pui un amarat de emoticon = )))))). Voi in viata reala atat de ciudati sunteti, ca atunci cand va pune cineva dupa,, noapte buna'' (sa o luam ca exemplu) :* :* (ca altfel nu pot adapta la acest site), sau ochii inlocuiti de inimioare, credeti ca s-a indragostit de voi rolling on the floor rolling on the floor? Pfaa... bai fraticilor, voi sunt belea, ''nu gluma'' laughing laughing laughing. Fantezii ai tu, eu nici macar nu puteam sa ma gandesc la asta vreodata laughing laughing.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Lăsa ca va stiu eu pustii ăștia de pe tepeu cum va îndrăgostiti daca unu' va zice 'buna' numa laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Cine este pusti, mie voiai sa imi scrii sau te-ai incurcat in mesaje? Aveai alt task deschis sau cum? Ca eu nu imi explic de ce ai luat-o razna in seara asta...

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

I-am scris lu' ala de nu știe nimic, eu nu ma încurc in situații ca unii.
N-am luat-o razna chiar deloc, ti se pare.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Nici macar nu este amuzant sa aduci in comentariu o gluma expirata. Mai pe romaneste, mai bine te abtii din a mai comenta de-a-n-puleà, ca sa nu imi trag o concluzie despre tine. Sa consideram in seara asta ca esti beata, pana maine poate te iert daca te potolesti.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Pacat ca TPU nu accepta limbajul licențios sad

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Nici nu isi avea rostul. Pe bune, ce te-a apucat, te simti bine de imi scrii asa? Cu sinceritate, ca nu ma intereseaza urmarile.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Ba își avea ca îmi exprimam gândurile mult mai bine.
Da. Ma simt foarte bine, mănânc gogoși daca ești atât de interesat.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Scrie aici, ca nici macar nu ai argumente, esti praf in seara asta, si asta nu neaparat daca ai baut. Exact de-a-n-puleà scrii, sari cu jigniri cand nu isi are rostul. Pai, este frumos asa? Eu ma port ca omul cu tine si tu ce faci...

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Pe cine dracu am jignit ma? Vezi poate tu ești ala beat eu nu le am cu alcoolul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Hai sa o luam de la radacina :

,, acum 3 ore | InYourMind a răspuns (pentru Celcestietot):
Pai cine o zis ca eu is primul...
Bleah cine sa se îndrăgostească de tine.''

,, acum 2 ore | InYourMind a răspuns (pentru Celcestietot):
Câh, ai fantezii nu glumă.''

,, acum 2 ore | InYourMind a răspuns (pentru Celcestietot):
Lăsa ca va stiu eu pustii ăștia de pe tepeu cum va îndrăgostiti daca unu' va zice 'buna' numa laughing''

,, acum o oră | InYourMind a răspuns (pentru Celcestietot):
I-am scris lu' ala de nu știe nimic, eu nu ma încurc in situații ca unii.
N-am luat-o razna chiar deloc, ti se pare.''

Se pare ca ai mintea si ochii aia tulburi de nu vezi acest fapt...

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Is afirmații (facts gen) nu jignirihee hee

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Mai esti si nesimtita pe deasupra. Vreau mai multe facts, ca asa iti voi dezvalui adevaratul caracter infect mascat in glume nascute din pareri personale.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Ia ca s-a enervat... copii ăștia nu mai au răbdare.
Mergi la somn sa te calmezi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Sunt super calm, doar voi prostii vedeti altceva. Eu mă duc la somn, iar tu poți să te duci dracu (nu că ai fi mers altundeva după moarte) și să nu mă mai bagi în seama niciodată cu aerul asta. La vârsta ta ești palete happy. Noapte bună, scorpie.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

E clar, ma iubeste. kiss

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Încă nu te-ai dus dracu?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai dacă dracu n-a plecat, pe cine sa urmez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Crestinii dracuie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Ce pretenţii să ai de la un creştinopat hiper-ultra-mega-sensibilos care nu ştie ce-i aia glumă, dar el îşi spune într-un mod neironic "cel ce ştie tot"?
Răspunsul ăsta mi l-a votat cu folositor şi inteligent.Omul chiar m-a crezut. rolling on the floor
"Şi normal că nu este greşit, doar nimic din ce faci tu nu este greşit.Tu eşti omul care a citit Biblia şi ştie toate tainele Universului, deci tu să faci ceva greşit? Doamne fereşte."

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Crred ca e vreun virus ceva ca si pe drimero l-o apucat nebunia in același timp.
Sau or fi frustrările vârstei a doua thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Păi? Cu Drimmero ce s-a întâmplat? laughing
Cel e bolnav pe viaţă săracul, la el e ceva incurabil.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

M-a găsit ieri in alt server si a început cu miștourile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Eh,poate eşti tu prea sensibil.Vezi că te molipseşti de la Cel, ai grijă. Ăsta-i primul simptom. laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbea de mine fara sa fiu de fata...
Valeu, trebuie' sa ma bag imediat in carantina anti-TPU crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

A,atunci nu ştiu, nu mă bag.
Să ştii că da, e epidemie de celcelită pe aici. laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuuuu trebuie' sa ma ascund... oare un buncăr o fi bun? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

E bun, e bun, dar eu aş zice să-l băgăm mai bine pe Cel acolo. rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect de acord laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Ala inseamna misto la tine? nu aveam deloc o atitudine ofensiva, ba chiar am bagat vorbe bune despre tine cand toti de acolo te vorbeau.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar pleci urechea la ce scuipa acest mirobolant user?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

N-am plecat urechea la nimic.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

In tine chiar imi pun speranta si pretentiile, nu ma dezamagi!

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi, de ce este greșit? Argumentează să văd cât sens va avea discuția asta, dar te asigur eu că vei comenta degeaba.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Nu vezi cum comentează fără rost la adresa mea, îți pui speranțele în cine nu trebuie, trollul asta este pe lângă subiect.

| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

Tu si vorba buna despre mine laughing

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Nenea Troll, matale ai început discuția cu mine.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Clar esti pe bautura laughing. Tu chiar nu vezi ca nu are sens ce ai comentat? Sau... suferi de analfabetism logic?

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Mai lasa prafurile amice #stopdrugslivehealthy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Se referea la mine.Eu sunt trollul lui. rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh sa ii fie rușine ca induce in eroare oamenii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Chiar aşa, neruşinatul de el, eu zic să-l băgăm în buncărul ăla cât mai repede.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu cămașă de forță eventual.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Păi da sigur, nici nu se punea problema altfel, creştinopaţii ăştia sunt periculoşi.

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu e troll,, doar face misto, are stil agasant pentru anumite persoane, le tinteste bine.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

In realitate, daca face asa cu alte persoane, sa vezi cat de bine tintesc si ele inapoi cu o dreapta sau cu o plangere la politie, fraticulewinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Stai liniştit că în realitate voi ăştia de care fac eu mişto aici, nu sunteţi în stare nici să ieşiţi din casă printre oameni fără să tremuraţi şi să vi se împleticească picioarele.Cred că dacă vine cineva la voi pe stradă să vă întrebe,de exemplu,cum ajunge într-un loc,deja vă apucă atacurile de panică. laughing
Şi oricum,nu sunt cretină ca să mă iau de oameni pe stradă,îmi place doar să mă joc cu voi, bolnăviorii care bântuie pe aici, aveţi reacţii prea amuzante.
A, apropo, să ştii că eşti printre jucăriile mele preferate. love struck

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu prea cred...de ce s-ar ajunge la violenta? Plagere la politie? Te trezesti cu mare amenda ca la pierzi vremea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

El ar pune şi mascaţii să vină după mine. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Aproape s-a adeverit...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Faza cu mascatii, politia, a facut incantatii, ca si eu am avut o zi proasta azi in urma unei mici 'altercatii' cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ioi,ăsta are păpuşi voodoo cu noi, îţi zic eu. Oare ce ne mai aşteaptă? sad

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stam mai langa bordura cand iesim pe strada, stii ce zic )))

Radem, glumim, dar eu am avut o zi proasta din cauza ca sunt uituc cand ma grabesc, nu din alta cauza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci a făcut numai pe mine farmece. laughing
Oricum pe tine are crush.Nu ştiu dacă i-a mai iertat cuiva de pe aici ceva cum a făcut cu tine.winking

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe tine te-a luat destula lume in vizor, nu stiu de ce.

Ti-am mai zis, cui nu-i sunt eu simpatic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cum nu ştii de ce? Păi dacă fac mişto de ei şi nu le place, cum să nu mă ia?

Păi da, ba chiar ar trebui să-ţi cedeze userul Simpatik nickul lui la cât eşti de simpatic.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am mai zis eu tie, iti place si tie circoteca, nu esti cuminte deloc.

Eh, lasa ironia, drimmero e drimmero, o alta identitate nu se pune in discutie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

N-am zis niciodată că aş fi cuminte din punctul ăsta de vedere.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

S-ar ajunge ca s-ar ajunge, este de la sine inteles de ce, daca nu, mai citeste pana iti dai seama. Nu te trezesti cu nicio amenda, mai ales la ce fapta a recurs ea ultima data in intrebare, era pe bines cu baietii din duba laughing, fratello.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar cam trebui sa fii, nu pot sa te apar mereu...

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Prostii, nu are ce sa pateasca, de ce i-ai vrea raul?

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Nah, este adevarat, cunosc asa ceva. Eu stiu, trebuie intrebat fiecare in parte, asa, asta nu-i niciun rau, este doar rodul faptei tale. Ce vezi tu rau in asta? Pentru ca asta-i realitatea, de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

N-am avut niciodată nevoie de apărarea ta.Mă descurc şi singură.

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Rautate gratuita, nu-si are rostul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti mica si neajutorata, stiu ce zic

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Faci si tu misto.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Mică şi neajutorată? Cu ce am greşit ca să merit să fiu jignită într-un asemenea hal?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar nu ai 2 m pe 2, se cam leaga lumea de tine si parca strigi dupa ajutor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

De ce ţi se pare că strig după ajutor?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici bine nu-ti e. Glumesc cu tine, dar totusi uneori esti si tu vulnerabila, prietenii trebuie sa te ajute, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

N-o să fiu niciodată atât de vulnerabilă încât să mă las doborâtă de cineva de aici.Am încredere că nu pot să ajung chiar aşa de rău. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi bine asta, nu te lasa afectata de nimeni nici in viata reala, da-le la ficati direct.

| Celcestietot a răspuns:

Clatesti cu apa rece ochiul.

| Sn4k3 a răspuns:

Scoate-l (ochiul)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clateste bine, apoi clipeste de mai multe ori, daca nici asa nu merge du te maine la un oftalmolog.

| Sekim a răspuns:

Încerci să o scoți spalandu ți fata sau astepti până mâine. In timpul somnului oricum va ieși singura.

| Celcestietot a răspuns (pentru Sekim):

Nu iese intotdeauna in somn.

Răspuns utilizator avertizat
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă e pietricica sau praf clipește mult dacă e ceva ascuțiț mai bine vizitezi doctorul urgent.