| Roxy2106 a întrebat:

Mi-a intrat o căpușă sub burta. Nu mi-am dat seama ce e și am rupt-o...dar cred ca nu am scos-o bine pentru ca locul acela mi s-a umflat (foarte puțin) și înroșit la fel de puțin.Si nu am dureri..deci ce credeți? Oare am scos-o sau a mai rămas capul acolo? E foarte urgent...mi-e frică rău...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fuguta la un medic, nu e de joaca cu capusele ca transmit boli grave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. In mod normal, atunci cand iti intra o capusa, trebuie sa iei un fir de chibrit, inmoi fosforul de pe chimbrit in apa, iar in forma de cerc in jurul capusei, dai cu fosforul ud de pe firul de chibrit, caci capusei ii place mirosul de fosfor ud, si iese singura afara. Dar in cazul tau, trebuie sa fugi repede la cel mai apropiat dispensar sau spital. Du-te repede! Insanatosire grabnica. O zi buna si plina de sanatate iti doresc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze pentru greselile de scriere.