| codpenal2018 a întrebat:

Mi-a racit pisica, este femelă cand respiră se aude ca un tusit mic de tot iar cand toarce e ceva ca o infectie la plamani adică ca cum ar fi infundate caile respiratori
m-am gândit sa ii dau lapte cu lamâie pentru că are vitamina C alte repedi de aplicat acasă?
Dau Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| P4rAd0x a răspuns:

Buna seara.
Puteti sa ii dati lapte direct, nu vad de ce ati pune lamaie. Iar "tratamentele" aplicate acasa nu sunt o idee buna. Daca tineti la animal duceti-l la medicul veterinar, indiferent daca va costa mai mult sau mai putin, pentru ca puteti sa-i faceti rau fara cunostinte minime in medicina veterinara sau pur si simplu poate fi vorba despre o problema serioasa pe care o tratati ca si cum nu ar exista. Sunt de parere ca medicul veterinar poate sa stabileasca daca e necesar un tratament sau pur si simplu sa va spuna despre ce e vorba, indiferent daca este vorba despre ceva nesemnificativ sau despre o problema serioasa.