| 247 a întrebat:

Mi-a sarit genunchiul, ce fac?
Ieri la fotbal am sutat destul de tare fara minge care a sarit aiurea... si imediat am simtit cum s-a intarit parca putin genunchiul, s-a deplasat putin rotula.
Vad ca nu prea pot sa-l indoi, incepe sa ma doara si in mers parca tind sa nu prea calc in piciorul cu probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ți-aș recomanda ca pe viitor să folosești o genunchieră elastică. Găsești la Decathlon sau eMAG.

| 90210 a răspuns:

Mie mi-a issit rotula in 2018 la mare. Pur si simplu m-a trantit un val foarte mare de nisip si mi-a iesit. M-am distrat. Au trebuit sa ma ia salvamarii din apa...A fost ceva superb!

Eu n-am avut nimic rupt si nu prea cred ca tu ai avea rupt ceva. Mie doctorul nu mi-a facut decat o radiografie si mi-a zis sa tin genunchiul in fasa elastica.

Am stat la spital cam 2 ore pana sa ma primeasca. Mi-am pus singura rotula inapoi.

| Farazahar20 a răspuns:

Pune pasta de dinti si strange cu o carpa acolo. Daca persista durere si tot e imflatat. La urgente, iar acolo se va vedea la radiografie.