| Alexandinho10 a întrebat:

Mi-a spus o asistenta din salvare ca am gatul inflamat și vreau sa fiu sigur ca nu e ceva mai grav. Simt dureri foarte mari in gat, la înghițire, gâfâi mai mereu, și ma doare în piept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, cand te-a consultat, infectia a fost doar la nivelul gatului.
Daca nu este tratat corespunzator, infectia poate ataca bronhiile si chiar si plamanii.

Eu, in locul tau, n-as sta pe TPU, ci m-as trata de indata.
Maine deja poate fi chiar prea tarziu!

| AFR81 a răspuns:

Pai si cum te putem noi convinge ca nu e ceva mai grav? happy
Mergi luni la medicul de familie.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai ajuns în salvare, cred că durerea din gât era cea mai puțin importantă problema