| вєѕтωιѕнєѕ a întrebat:

Mi a venit menstruatia pe 24 luna trecuta si a tinut 4-5 zile. Azi stateam pe banca si cand m-am ridicat m-a durut foarte tare ovarul drept dar nu e aceeasi durere ca si cea de la menstuatie. Si cand am ajuns acasa am observat ca mi-a curs putin sange. zilele trecute n am avut nicio durere ca sa stiu ca imi vine menstruatia si de obicei imi vine la sfarsitu lunii sau mai tarziu. nu mi-a venit niciodata mai repede. Am avut contact sexual neprotejat dar nu si a dat drumul in mine.ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| christall a răspuns:

Banca daca era de ciment sau rece e posibil sa fi racit un pic la ovare. Daca continuie sa-ti curga sange mergi la ginecolog. Daca nu, nu cred ca e ceva sa te ingrijorezi. Cateodata se poate intampla si de la frig sau de la aerul conditionat. Sa nu mai faci sex neprotejat, ca poti face infectii urinare sau vaginale. Pe baieti nu-i intereseaza, dar noi, fetele tot timpul avem de tras. Sanatate!