| anonim_4396 a întrebat:

Dupa o pauza de aproximativ jumatate de an de la ultimul act sexual zilele trecute am facut sex neprotejat si m-a durut destul de tare si mi-a curs sange. De ce mi-a curs daca nu eram virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurele explicatii plauzibila ar putea fi urmatoarele : membrana numita himen nu a fost rupta, deteriorata in intregime la dezvirginare si in timpul actualului sex s-a produs o noua ruperea ei (membrana ramasa/existenta putand fi si foarte elastica) sau o alta varianta care ar putea explica sangerarea si durerea ar fi existenta unei leziuni sau a unui chist localizat pe peretele vaginului. In cazul in care la o noua relatie sexuala se repeta sangerarea si durerea ar fi indicat ca neaparat sa iti faci timp pentru o vizita la ginecolog in vederea efectuarii unei consultatii amanuntite.Multa sanatate.

1 răspuns:
| IonutzzaRalucutzza33 a răspuns:

Păi probabil după multă vreme, corupul tău nu a fost pregătit...