| Serendipity17 a întrebat:

Mi-a venit menstruatia pe 5 sau 9 (nu mai stiu sigur ) si a tinut cam 4 zile. Dar acum cateva zile nu stiu de ce mi-a venit din nou. Iar azi curge foarte mult sange.Chiar si cand imi schimbam absorbantul curgea sad. Ce s-o fi intamplat?

P. S.: ciclu mi-a venit din februarie... < 12 ani >

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Daca ti-a venit in 5 atunci normal ar fi trebuit sa-ti vina urmatoarea data in 1-2 septembrie. Pentru reglarea ciclului este bine sa bei ceai de coada soricelului, dimineata inainte de masa, vreme de o luna. Repeta tratamentul la 3-4 luni si apoi mai rar.
Pentru hipermenoree (hemoragie ambundenta in perioada menstruatiei) uita-te pe site-ul asta:
http://www.boli-medicina.com/......BM-COM.php
Vorbeste si cu mama ta despre asta

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia anterioara a venit pe 5, azi este a 27a zi, adica e vremea pentru o noua menstruatie. Dat fiind ca esti la inceput, este normal sa ai menstruatii abundente.

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Cred ca este vorba de o hemoragie. Spune'i mamei tale si spune'i sa te duca la un ginecolog thinking

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Cred ca esti racita jos or hemoragie.Eu'ti zic sa stai calma, du-te la un doctor, ginecolog, sau intreab'o pe mama ta ca poate stie ea.Si mie trebuie sa'mi vina pe la inceputul lui Septembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia oaie proasta ce esti...