| Yasmin0008 a întrebat:

O sa trec direct la subiect, am 13 ani si pana acum mi-a venit menstruatia de4 ori cred. De obicei imi curgea putin si nu dura mai mult de 5 zile insa de data aceasta lucrurile s au schimbat. Mi a venit menstruatia luna aceasta pe 2 si pana astazi ( aduca pe 8) inca imi mai curge (nu la fel de mult) de obicei schimb absorbantul de 4 3 ori si il gasesc aproape plin.Ce sa fac? Dau funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i mamei sa mergeti la medicul de familie!

| Notmyaccount a răspuns:

E a 4-a menstruatie. Adica a 4-a luna. E normal ca la inceput sa fie dereglari de genul. O sa fie luni in care nu o sa iti vina. Pentru ca esti la inceput. Nu te speria. E totul OK.

| nhhv a răspuns:

Ești abia la început, sunt dereglări normale. Mie îmi întârzie și acum, cu toate că mi-a venit de niște ani foarte buni de zile. Stai calmă, eventual mergi la un ginecolog să vezi dacă totul e ok.

| gshdyxdjs a răspuns:

N ai nimic.