| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am dat acum 4 zile piercing in limba si tipul mi-a zis sa ma spal cu apa si sare. Azi a inceput sa ma usture cand am dat cu sare si iubitul meu a avut si niciodata nu l-a usturat din cauza apei cu sare, m-am gandit sa iau antibiotic amoxicilina 500mg la 8ore ca sa nu ma infectez.
cu ce imi pot curata gura?
Ce sfat imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndreyFCSTPU a răspuns:

Pai as spune sa iti dai piercingul jos, cureti bine si dupa il pui la loc, in timp ce cureti locul sa dai cu Apa cu argint coloidal... DJ

| wolder a răspuns (pentru AndreyFCSTPU):

Nu pot scoate limba afara de tot pentru ca este umflata dar cu prima ocazie cand reusesc il voi da jos sa ma uit daca este infectie acolo. Oricum daca nu se dezumfla sau ma ustura pana luni, merg inapoi la cel ce mi l-a dat si sigur imi va spune el cu ce sa dau pe rana.