| wolder a întrebat:

Am sa-mi dau piercing in limba, imi dati vreun sfat? Cum a fost la voi?

6 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

laughing omg ...pai,la inceput e naspa ca nefiind obisnuit/a ai mereu impresia ca ai ceva in plus in gura laughing nu ai voie chestii solide,gen carne,legume,fructe,doar ceea ce poate fi bagat in gura si inghitit gen,piure,de legume,fructe etc, ciocolata n-ai voie ceva timp pana se reface locu ala, nu ai voie alcool, pentru ca te pisca acolo de te ia dracu, nu incerca sa vb prea repede laughing)) asta o sa fie amuzant daca incerci...cam astea sunt, dar te obisnuiesti repede.

| wolder explică (pentru HaHaGirl):

Multumesc. ai folosit vreo solutie dezinfectanta?

| HaHaGirl a răspuns (pentru wolder):

Da pe naiba laughing habar n-am ce era chestia aia care o foloseam,am uitat sa-ti zic de lactate,ca nu prea ai voie,adica contine nu stiu ce chestii si n-ai voie,si tot ce necesita lins laughing ( da ma refer si la un oral,in caz ca esti fata) nu ai voie sa lingi,si trebuie sa ai o igiena supeeer,dintii tai vor fi ca niste perle,eu m-am plictisit repede de el si am trecut repede la body-piercing,iti vei simti limba grea,in caz de vreun sarut,ahh si nici gheta n-ai voie,limba ta va fi foooarte sensibila, asta e ideea si trebuie sa ai mare grija ce faci cu ea, dar va fi bine dup cateva zile, poate o saptamana, nu stiu depinde.

| SpookyKid a răspuns:

Am de cateva luni unii spun ca se poate infecta usor dar daca ai grija mare de el nu e asa
sa iti cumperi aspirina tamponata si sa iei 2, mazim 3 pe zi dupa mancare (gasesti la farmacie, e foate ieftin) sper ca deja sti ca nu ai voie sa pui nici urma de lactata in gura, uitete la orice pe ambalaj sa nu contina lapte, limba o sa ti se umfle foarte tare, mai ales a 2a zi o sa te doara foarte tare dar sa nu te sperii ca e normal... vreo 3 zile sa mananci doar supa cu paiul sau piure de cartofi fara smantana si sa te speli pe dinti mai des, treaba cu lcatatele tine-o cam o saptamana jumate cam asa, in general dimineata e cel mai umflata limba si daca te doare prea tare poti sa tii gheata in gura (multa)ca se dezumfla mai repede
nu doare aproape deloc cand ti-l faci chiar daca acul o sa te sperie.Cat despre sange, poate sa curga dar poate si sa nu curga...in rice caz chiar si dupa ce limba e vindecata de tot trebuie sa ai o igiena dentara buna
o sa vezi ca e cat de cat vindecat atunci cand il poti misca fluid cu mana din sus in jos fara sa simti nimic
good luck si ai grija mare ca e sensibila zona big grin

| wolder explică (pentru SpookyKid):

Buna idee cu aspirina, dar tu l-ai dezinfectat cu ceva?
stiam de la iubitul meu ca nu se poate spala pe dinti cu pasta ca ustura groaznic.

| SpookyKid a răspuns (pentru wolder):

Pai e cam greu cand trebuie sa scuipi laughingdar incearca sa te speli cu pasta care sa nu fie mentolata deloc sau clateste-te cu apa de gura dar nu multa ca ustura foarte tare