| Deea8D a întrebat:

Mi-am facut a doua gaura in ureche cu acul de seringa, m-a durut doar putin am folosit si spirt, acum mi-am pus un cercel nu din aur sau argint, normal nu simt nimic si urechea e normala adica nu s-a inrosit sau umflat.e ok? adica nu are de ce sa se infecteze nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandra509 a răspuns:

Ar fi de dorit ca schimbi cercelul de aur, sunt mai putine posibilitati de inflamare, si mai des stergea-l cu spirt

| Deea8D explică (pentru Alexandra509):

Nu am acum cercel de aur.o sa-mi cumpar, da am sters mereu cu spirt ..are ceva daca tin cercelul asta pana imi iau din aur?

1 răspuns: