| TenebrisSirius a întrebat:

Mi-am facut recent un tatuaj si cei de acolo mi-au zis sa ma dau cu Bepanthen.
La farmacie nu am gasit decat Bepanthen Sendiderm crema.
Este buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| medicine a răspuns:

In nici un caz nu folosi crema! Cumpara bepanthen unguent. Am facut aceasta greseala si a trebuit sa imi refac tatuajul. Sub nici o forma nu folosi crema, va distruge tatuajul.

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Pai cei de la farmacie trebuiau sa iiti spuna daca merge sau nu, dar avand in vedere ca ti-au dat acest lucru, cred ca este bun.