| Edy192 a întrebat:

Mi-am facut un tatuaj acum 8 zile, insa de aproximativ doua-trei zile, am o problema: au inceput sa imi apara foarte multe mici coșuri, ca un fel de iritatie.
Mentionez faptul ca nu sunt la primul tatuaj si la celelalte nu am avut probleme. Am foarte mare grija de igiena acestuia, sunt unul dintre cei care se preocupa (poate in mod excesiv) de ingrijirea unui tatuaj.
Acea iritatie a aparut cam in perioada dupa ce mi-au cazut cojitele de pe tatuaj.
Oare care ar putea fi explicatia si cum ar trebui sa procedez?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Probabil e un tatuaj de o marime putin mai mare, ar trebui sa-l suni pe cel care ti-a facut tatuajul si sa-i explici ceea ce ai patit, o sa iti recomande o crema si o sa iti treaca in cateva zile

| Edy192 explică (pentru BroascaCuElice):

Intr-adevar, este un tatuaj putin mai mare (cel putin fata de celelalte doua pe care le mai am). Am vorbit si cu artistul, mi s-a spus ca este oarecum normal sa apara iritatii de acest gen la unele persoane. In orice caz, de ieri au inceput usor usor sa se usuce si incep sa si dispara.
Arata foarte ciudat, oricum.
Cred ca din cauza Bephanten-ului (fiind mereu o zona umeda propice pentru asa ceva) au aparut. La sfaturile artistului tatuator, am folosit mult mai putina crema, spre deloc, astfel au aparut si rezultatele