| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat slapi in picioare si am mers cam mult, prin urmare mi s-a facut o bășică fara lichid.
Nu i-am dat importanta pentru ca nu ma durea, nu nimic si am luat din nou slapii rolling on the floor
Mi s-a rupt dar nu ma ustura.
Aveam pielea foarte foarte fina acolo dupa care s-a intarit si mi s-a rupt.
Dar mi s-a rupt tocmai la incheietura degetuluirolling on the floor si acum.......nu mai pot merge bine si nici nu ma mai pot incalta in orice.
Peste cateva zile(2) am banchetul si vreau sa imi treaca rapid de tot.
Ajutati-ma, ce s fac sa imi treaca rapid
Dau funda dar nu vreau sa imi spuneti inventii spuneti-mi clar cu ce sa ma dau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ByaNca26 a răspuns:

Poti incerca crema de galbenele care cicatrizeaza si maine nu vei mai avea nimic.

| anonim_4396 explică (pentru ByaNca26):

ByaNca26 am incercat, ma dau de aproximativ 2 zile si degeaba

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum arata rana? mai curge lichid? pune si baneocin praf antiseptic sa faca coaja...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai curge lichid dintr-ala alb este pielea acolo foarte rosie si unde am avut bășica mi s-a rupt carnea si aceea rana ma doare acum pe mine
Nu stiu daca ai inteles ceva

| ByaNca26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-te cu rivanol de 2-3 ori pe zi si poate iti trece. daca nu mergi la medicul de familie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dureaza cateva zile...da cu praf antiseptic si sa nu rupi coaja cand te mananca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai porti slapii aia sau ceva ce atinge acolo... daca-ti iei altii mai tarziu, probeaza-i, vezi sa nu te roada...