| Cristi7Cristinel a întrebat:

Am sa incer sa fiu cat mai explicit. big grin
La degetul aratator (de la mana dreapta) mi-a aparut o basica cu un lichid in ea.
Dupa aproximativ 1ora dupa ce mi-a aparut basica eu am taiat-o cu unghiera. Dupa a iesit acel lichid din ea.
Iar apoi in locul unde aveam basica e, cum sa spun o gaurica in deget, si se vede ceva rosu (sangele probabil). Acum m-am udat cu apa iar pielea din jurul locului unde era basica, pielea s-a facut alba.
Intrebarea mea este urmatoarea: Este ceva grav faptul ca pielea mi-s-a facut alba si ca mi-am spart basica?
Dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JokErULl a răspuns:

Nu-ti face griji. Piele dupa ce o uzi si o tii mult in apa se sbarceste si se albeste, nu-i asta o problema si nici cu gaura. Stai linistit o sa-ti treaca. O sa te usture si atat. Baftawinking

| Cristi7Cristinel explică (pentru JokErULl):

Ms.
Dar inca ceva, mana nu am tinut-o in apa decat 2minute (poate nu chiar 2 minute, dar nu prea mult.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune un plasture acolo si nu o mai zgandari. O sa se vindece in cateva zile.