| Duucu a întrebat:

Mi-am pierdut pofta de mancare de mai bine de o saptamana, puteti sa-mi dati o lista de cauze? Nu, nu sunt indragostit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Ardei,rosii,mere,kiwi,si bineinteles citricice
Ai aici un link care te poate ajuta
Poti lua de asemenea vitamina C ca medicament ( pilule efervescente )Mai ales in aceasta perioada te fereste de raceli.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
De ce nu te adresezi medicului de familie? cauze pot fi multe..stres/inceputul unor boli.
Bea dimineata ceai cu lamaie indulcit cu miere/consuma branza proaspata de vaci/lapte batut/mere/portocale, dar tot vizita la medic te-ar lamuri mult mai mult decat noi.
http://sanatate.bzi.ro/......care-31880
O seara bun sa ai:)

| darrio2007 a răspuns:

Esti racit.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Sunt o groaza de cazuri
- o alimentatie prosta, organismul nu mai face fata
- lispa vitaminei c
- stresul
- lipsa somnului
- depresia
- si vremea influenteaza lipsa poftei de mancare chiar daca pare banal.
si lispa poate continu. Daca persista si cateva zile bune, adreseaza-te medicului de familie. O zi buna.

| Duucu explică (pentru LaLaura):

Multumesc. Ma tem sa nu fie alimentatia proasta...

| d0pex a răspuns:

Poate fi din cauze depresiei... Poate fi din cauza stresului.

| Fatamuntilor a răspuns:

Lipsa poftei de mancare este inceputul mutor boli
O vizita la medicul de familie si solicitarea unor analize ar rezolva problema ta.
In plus poti consuma fructe si legume bogate in vitamina C care iti dau pofta de mancare.
De asemenea dupa plimbare de cel putin jumatate de vei manca mai bine.

| Duucu explică (pentru Fatamuntilor):

Nu ma supar daca imi dai si niste exemple de fructe si legume big grin

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Duucu):

Ardei,rosii,mere,kiwi,si bineinteles citricice
Ai aici un link care te poate ajuta
Poti lua de asemenea vitamina C ca medicament ( pilule efervescente )Mai ales in aceasta perioada te fereste de raceli.

| c0nstant1n a răspuns:

Cand fumezi iarba si mananci, iti pare ca mesteci nisip pentru ca nu mai esti in trup ca realitatea sa faca sens si mancarea sa aiba gust+sens.

Sigur depresia. Sigur ai fost si tu crescut de o mama feminista si vrei sa scapi in sanul unei alte femei care sa te inteleaga. Sigur n-ai gasit o femeie care sa te inteleaga. E drama "intelectualului" asta.

Depresia e atunci cand zbori din trup si plutesti in universuri teoretice si didactice, in care ai putea gas-o pe Fata Morgana, in loc sa traiesti in universul material si sa-l domini si sa cuceresti si sa supui asa cum ti-e menirea, si sa vindeci inima femeii care vrea mereu sa fie pe scena.

Asta e sistemul si sunt prins si eu in el happy Sunt aici pentru tine, fratele meu >big grin

| Alexutz_Alex_1994 a răspuns:

Afecţiuni digestive, precum cele ale stomacului, ale intestinului sau ale ficatului