| sunnydays a întrebat:

De ce atunci când esti îndrăgostit simţi că nu ai poftă de mâncare?

12 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Unii zic ca dreagostea iti tine si de foame si de somn, si de sete; si cica iti hraneshte sufletul si nu ai nevoie de altceva... cel putin asa spune vara-meatongue

| Minnie a răspuns:

Pentru ca te "hranesti" cu iubire, cu gandurile despre cel iubit, cu visele la un viitor alaturi de acea persoana iar timpul ocupat cu aceste ganduri te fac sa uiti ca trebuie sa mananci!

| Georgiana2905 a răspuns:

Inexplicabil... probabil ne e prea foame de iubire ca sa mai simtim golul in stomac cauzat de lipsa de mancare

| Sallatiny a răspuns:

Ai o emotie speciala dar pofta iti va reveni. Funda?batting eyelashes

| Aleeeeeeee a răspuns:

Pentru ca ai multi fluturasi in stomac, te gandesti tot timpul la el love struck

| Foxilikkkă a răspuns:

La mine e invers.
Fiind indragostita, sunt foarte fericita si simt nevoia sa mananc intr-una rolling on the floor

| princess92 a răspuns:

Pentru ca fluturasii din stomac ocupa prea mult spatiu ca sa mai intre si mancareatongue glumeam! poate pntru ca timpul care iti ramanea de obicei il petrecei cu pers iubita si atunci stai sa mananci, preferi sa saruti niste buze dulci, nup?

| Bittersweet_8364 a răspuns:

Si cand esti prost ce faci? Doamne deci am vazut atatia agramati pe site ul asta si atatea intrebari stupide ca parca nu-mi vine sa cred totusi multitudinea de prosti din tara asta.Asta e intrebare? Te preocupa pe tine asta acum? Cati ani ai de stii tu ce inseamna sa fii indragostita? Cumva vreo 12?

| nicoleta24 a răspuns:

Pentru ca simti o senzatie ca si cum ai fi mancathee hee. nici nu stiu cum sa zic,,

| sunnydays explică:

@Bittersweet: Nu era cazul să te oboseşti atât cu o replică răutăcioasă, fără sa oferi un raspuns concret. Şi mai uită-te în jur, că nu eşti tu cea mai deşteaptă.
+ Când eşti prost, dacă aşa îţi place să zici, pui întrebări ca să te luminezi.
Şi da, asta e întrebare, şi da, asta mă preocupă pe mine acum, e doar problema mea.
Ca să-ţi satisfac curiozitatea, nu, nu am 12 ani, am 16 şi jumătate şi ştiu ce înseamnă să fii îndrăgostit.

| creatza_8637 a răspuns:

Hmm si eu as vrea sa stiu.Tocmai ce ma gandeam ca nu am mai mancat de vreo doua zilehee hee Pai probabil simti ca nu ai pofta de mancare pentru ca stomacul e deja plin de fluturasi tongue

| nevrax a răspuns:

Probabil nu vei primi un răspuns concret despre cauza problemei tale. În asta constă și frumusețea că nu știm să răspundem la lucruri atât de simple happy Important ar fi să papi, mai ales că acum ești în perioada creștere. Este posibil ca de-a lungul vieții să te îndrăgostești de mai multe ori și ar fi cam riscant să ții programul de alimentație după cum bate "inima" :p