| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am propus o radicala transformare fizica dar si comportamentala. Cum sa procedez ca sa slabesc si sa imi imbunatatesc relatiile de serviciu. Mai ales din de vedere al motivarii psihice. Cum sa am un tonus mental care sa ma ajute cat mai mult in realizarea dorintelor mele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ma intreb oare ce ti s-a intamplat de ai ajuns sa gandesti in termeni " radicali "... In general, schimbarile radicale, nu sunt bune, mai ales cand sunt bruste. Fizic, poti face multe modificari..., depinde ce intelegi tu prin "radicala transformare fizica"., aceasta ar putea fi schimbarea de sex..., dar tot ti-ai pastra trasaturile native... Daca vrei doar o schimbare de look, o innoire a garderobei, nu e greu, cu ajutorul specialistilor in domeniu, poti ajunge la un rezultat bun, poate chiar acela pe care ti-l doresti.( dar, repet orice transformare brusca, atrage dupa ea semne de intrebare, asta in cazul in care nu justifica si motivul ) In ceea ce priveste imbunatatirea relatiilor la serviciu depinde foarte mult de atitudinea pe care o ai tu fata de colegi: cat esti de draguta, de punctuala, daca nu barfesti pe fiecare cu fiecare, daca ajuti cand ti se cere...etc. Iar pentru a avea un tonus bun, odihneste-te, alimenteaza-te corect ( pentru ca ai zis ca vrei sa slabesti, mergi la un nutritionist, sau intreba la o sala de gimnastica, oricum fara sport nu vei reusi sa slabesti sanatos, in plus, activitatea sportiva iti da un tonus mai bun ) plimba-te putin in fiecare zi, iesi cu prietenii...

1 răspuns:
| tea a răspuns:

Problema cred ca ar fi la increderea in tine...tot ce trebuie sa faci e sa fi optimista, sa crezi in tine si in puterea ta de a schimba, de a realiza si obtine orice... sfatul meu:in fiecare dimineata inainte de a iesi din casa, uita-te in oglinda si spune-ti ca est cea mai frumoasa, cea mai desteapta...si ca poti obtine tot ce ti-ai propus pe ziua resp...si incearca sa iesi pe usa inarmata cu multa incredere in tine si fortele tale...autosugestia e totul...bafta