| Simo26MT a întrebat:

Mi-am vopsit parul și mi-au aparat pe scalp putine umflaturi, ca niste bubite mici cu lichid care ustura putin, da o senzatie de mancarime. Am citit pe net și acum mi-e frica cum ca la alte fete li s-a umflat si capul, e posibil si la mine sau la mine e ceva minor, am 5-6 bubite răsfirate. Se poate agrava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Du-te la medicul dermatolog urgent, vopsele pentru par dau reacti adverse.Probabil ai facut o alergie de la vopsea.

| xXVranceaXx a răspuns:

Du-te la medic/medicul de familie. Nu se stie numai daca afli.

| Faur_Robert_1998 a răspuns:

Inceput de cancer la cutia craniana