| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au cazut lemnele pe picior si ma doare. Oare trebuie sa imi pun ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Atunci te prezinti la medicul de familie si ii spui simptomele. Doctorul o sa stie ce e de facut.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut,

O sa iti treaca daca e doar o lovitura mica. Probabil o sa e mai doara doar cateva zile pana sa te recuperezi total.

Daca cumva problema persista atunci mergi la medic sa vada ce e de facut.

Bafta!

| EliChan a răspuns (pentru OnuOnulică):

Paai ma doare osul iar intr-un loc mi s-a facut o denivelare.

| OnuOnulică a răspuns (pentru EliChan):

Atunci te prezinti la medicul de familie si ii spui simptomele. Doctorul o sa stie ce e de facut.

| William a răspuns:

N-ai nimic.

| MskDesign a răspuns:

Nu!
Daca totusi crezi ca e grav te prezinti la medicul de familie si el va decide daca iti vei pune ghips sau nu.Nici eu, nici un alt utilizator de pe acest site este in stare sa iti spuna ca trebuie sau nu sa iti pui ghips.

| Moryami a răspuns:

Ghips iti pui doar daca ti l-ai rupt -_- daca te odare si s-a umflat pune gheata.