| GeorgianaDragus a întrebat:

Am 1.54 si 51 kg.Sunt grasa? Ce sa mananc, adica ce program sa imi fac ca sa slabesc macar 5 kg? Si sa scap neaparat de solduri...

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Draga mea,ca sa slabesti nu trebuie sa te infometezi. Acum ca vine vara,in piata au aparut toate legumele astea de sezon,mananca putin si des,lasa la o parte carnea grea si dulciurile.

Prepara-ti ceev facut in casa,un chec,sau altceva dulce.
Mananca iauturi dimineata,evita painea,cosuma f mult peste,opteaza pentru salate,branza de vaci degresata,si f multa apa.

Si ca sa ai rezultate mai rapide incearca exercitii de aerobic,poti scapa de solduri si de coapsele proeminente gasesti pe youtube " aerobic coapse exterioare".

Si sa stii inca ceva,nu fa excese,daca ti-e pofta de ceva gusta putin,sa nu ai regrete dupa. Si fii multumita de tine, nu toata lumea e perfecta, nu toate fetele arata ca Irina Shaik sau ca nu mai stiu cine.

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Daca ai da jos 7 kg ar fi perfect love struck

| pwp a răspuns:

Daca ai da jos 7 kg ar fi perfect love struck

| Sophie a răspuns:

Bună.
Ar trebui să ai 44 de kg.Scade din 54, 10.
Pa-pa

| JsTX000 a răspuns:

Intra aici pentru a-ti calcula greutatea. la 1, 54 ar trebui sa ai 52 kg dar greutatea nu se refera mereu la grasime si alte chestii se poate referi si la masa musculara, un sfat... incearca sa faci cat mai mult sport
http://www.calcule.ro/......e-sex.aspx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitiul 1

Pe o saltea va culcati pe partea laterala a corpului, cu mana dinspre podea indoita. Piciorul dinspre podea este indoit de asemenea, iar celalalt il tineti drept, cu varful intins. Veti face ridicari laterale cat mai inalte posibil si cat mai rapide, insa la coborare nu se va atinge podeaua. Faceti serii de cate 80 de astfel de exercitii.

Exercitiul 2

Pe aceeasi saltea asezati-va in genunchi, apoi sprijiniti-va in maini. Tineti coloana dreapta si privirea in fata. Ridicati in serii de 50 fiecare picior in lateral, mentinandu-l indoit la 90 de grade.

Desi acest exercitiu pare a fi asemanator cu cel de mai sus, totusi succesiunea muschilor implicati in exercitiu este una diferita, la acest exercitiul participand sincron si musculatura taliei, cea a coloanei vertebrale, fesierii precum si muschii trunchiului.

Exercitiul 3

Chiar daca acest exercitiu poate fi putin mai dureros, nu cedati totusi cand simtiti mici intepaturi la nivelul inserctiilor musculare. Asezati-va ca la exercitiul 1: intinse pe o saltea, pe partea laterala a corpului, cu mana si piciorul dinspre podea indoite conform imaginii. Ridicati piciorul ca si la exercitiul 1, insa nu il mai coborati, ci incercati sa prindeti cu mana varful (glezna daca nu reusiti) acestuia (mentnand piciorul drept). Stati astfel minim un minut.

http://www.garbo.ro/......citii.html

http://www.eva.ro/......33311.html

| byby97 a răspuns:

Buna si eu am acceasi problema am 1.52 si 50 kg si eu vreau sa dau jos cam 5-6 kg...dar am incercat tot felul de diete. ast sa vb intra p id meu : byencutza279. astept sa vb vreau sa iti spun mai multe si sa incerkam din experienta noastra sa invatam ceva poate reusim impreuna sa ne facem o dieta a noastra... te ast cu mare drag pup