| 0099 a întrebat:

Mi s-a ciobit o parte din plomba un pic din partea exterioara a maselei aproape de gingie, si de vreo 1 luna am dureri putine si nu dureroase la acea mase ( le aveam inainte sa mi se ciobeasca), Intrebarea e ce sa fac sa merg la dentist? numai mi-e cam frica? mi-ti putea spune la ce sa ma astept? ( plomba e de vreo 8 luni cam asa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tyrr a răspuns:

Du-te la dentistu care te-a plombat! dentistul la care ma duc eu. mereu da garantie la plomba si la orce lucrare 2 anisori! asa ca daca e de 8 luni s-ar putea sa ai garantie!

| larixi09 a răspuns:

Eu mi-am rupt dintii din fata in clasa 1. Am fost la dentist si mi-a pus plomba...de atunci nu am schimbat-o.Cum ai reusit sa ti-o rupi in 8 luni?