| buzeduulci a întrebat:

Mi s-a crapat buza sadcrying Stie cineva cum pot sa o tratez sa-mi treaca cat mai repede? sad ma ustura in draci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Tocmai tu, buzeduulci?laughingAi putea sa-ti pui putina miere, sau si mai simplu cumpara-ti un balsam de buze bun si foloseste-l de mai multe ori pe zi.happySi nu iti linge buzele.Pe moment te face sa te simti mai bine, dar doar le usuca si mai tare.

| buzeduulci explică (pentru anss23):

Deaaa... m-a palit si pe mine rolling eyes cu strugurel nu prea imi trece. am sa incerc cu miere. multumesc!:*:*

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
eu cu ulei de masline ma dau si nu mai am probleme.
O seara frumoasa sa ai si sarbatori fericitehappy

| buzeduulci explică (pentru caramela):

Multumesc frumos pentru idee! Sarbatori fericite si tie!

| buzeduulci explică:

Mersi tuturor de raspunsuri. m-am dat cu aciclovir de vreo 2 ori si mi-a trecut. Craciun fericit!

| raluk27 a răspuns:

Balsam de buze. Recomand Eucerin happy

| DV a răspuns:

Da-te cu strugurel si nu da cu limba pe ea sau sa bei apa si sa o uzi!

| buzeduulci explică (pentru DV):

Mersi. am sa incerc.

| vulturul21 a răspuns:

Dati cu vitamina A (se gaseste in morcovi si in farmacie)
sper ca te-am ajutat

| Sumulanschi_Ana-maria_1998 a răspuns:

Date cu un strugurel sau cu pasta de dinti.