| George_Florin_1995 a întrebat:

Mi s-a facut o coaja pe spatee, deoarece am mai multe alunite pe spate nu stiu daca este sau nu o alunita ..eu locuiesc in Italia ..am fost la doctorul de familie si mi-a spus ca pare o coaja, si s-a rupt usor coaja.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| InvertedDeformity a răspuns:

In caz ca s-au rupt acele alunite este recomandat sa vizitezi de urgenta medicul dermatolog pentru a se stabili originea acelor alunite/ pete de culoare mai inchisa de pe spate.