| Toni1p000 a întrebat:

Mi s-a rupt o bucata dintr-un dinte cât ar costa sa îmi pună o coroana sau o plomba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

O coroana incepe de la 400 de lei in sus. Fiecare cabinet are preturile lui. Pe langa asta trebuie sa iti faca si tratament de canal, deci as spune ca cel mai probabil te-ar costa in jur de 600 de lei tratamentul plus coroana.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O plomba te costa de la 100 lei in sus.
O coroana te costa de la 200 lei in sus.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Coroana la 200lei? Hai că ești amuzant. Ori nu știi ce e aia coroana ori nu ți ai pus niciodata

| Toni1p000 explică (pentru suntserios):

Cam cât ar fi una. Dintele care e rupt e lângă dinți din față

| suntserios a răspuns (pentru Toni1p000):

700-700 lei printre cele mai ieftine până la 2000-3000

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de stomatolog si de cat de afectat este acel dinte, daca necesita curatere, tratament si apoi reconstructie.

| Mp a răspuns:

Depinde de fiecare stomatolog, unii cer mai mult unii mai putin.