| Alex1026 a întrebat:

Mi s-a umflat barbia foarte tare si ma doare cand apas pe ea. Ce am?
Am aceasta problema de 2 zile+ce trebuie sa fac sa îmi treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| abcddcba a răspuns:

Probabil este o infectie. In timp se va "dezumfla" si iti va trece. Poti trece si pe la un doctor pentru a te linistii, insa o infectie este cea mai probabila. Fereste-ti locul umflat de lovituri si nu mai sta cu mana acolo mereu. Vindecare placuta.

| Alex1026 explică (pentru abcddcba):

Multumesc!
Am fost la dermatolog si mi-a dat o crema tip balsam și până la urmă în 2 ore mi-a trecut

| Alex1026 explică (pentru abcddcba):

Multumesc!

| CoromaGina a răspuns (pentru Alex1026):

Buna, îmi poți spune ce balsam ți a recomandat?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce trebuie sa fac"

o vizită la medic