| marimrioara a întrebat:

Mi s-a umflat bratul stang si este rosu. Atunci cand il ating, zona respectiva doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medic. Pare o infectie, poate chiar o celulita. Celulita e o infectie grava cu Streptococ. Du-te neparat URGENT la medic.

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Fara sa te lovesti? Poate vreo alergie. Mergi la medic pentru analize.

| mioara a răspuns:

Poate tea intepat ceva du-te la dr

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cauta in farmacie o crema sau consulta un doctor

| bunica a răspuns:

MEDIC

| littlesunshine a răspuns:

Cred ca ti-ai fracturat sau luxat mana

| cotzobel a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor sa iti faca o radiografie ca sa stii exact ce ai.