| KnyRPG a întrebat:

De cateva zile ma tot doare piciorul stang nu s-a umflat nu este invinetit dar cand il ating cu mana ma doare si cand merg simt ca ma incalzesc foarte tare ce am (sa dea raspunsuri doar cei care se pricep la probleme de sanatate)Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Sa mergi urgent la medicul de familie si apoi la medicul ortoped! in urma consultarilor vi se va spune mai multe si vi se va prescrie niste medicamente!

| christall a răspuns:

Cred ca este o vanataie. Daca era luxatie se umfla. Simti ca se incalzeste zona aceea?

| KnyRPG explică (pentru christall):

Da cand stau intins sau merg se incalzeste

| christall a răspuns (pentru KnyRPG):

Mergi la medic, cel mai sigur. Sanatate!

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Cel mai recomandabil este sa te duci la medic daca durerea persista cel mult 2 saptamani!
Poate fi luxat...sau cine stie ce...Nimeni nu iti poate spune exact, doar doctorul ortoped sau doctorul de familie!

Bafta!

| Pricope_Razvan_Ioan_1990 a răspuns:

Buna poti folosi crema de galbenele se gaseste la farmacie este pentru orice varsta o folosesc si eu e cam 2 lei s-au 1 daca nu iti poti lua celadrin este tot o crema funda?

| KnyRPG explică (pentru Pricope_Razvan_Ioan_1990):

Nu merge am incercat aseara am incercat tot ce am avut prin casa si tot ma doare

| ANALESCOK a răspuns:

Buna!
o colega de a mea a patit la fel ca tine!
piciorul era sclintit/luxat!
remedii naturale":
-laptele fierbinte, aplicat pe o bucata de bumbac si asezat in zona afectata. Preseaza putin compresa, atat cat sa simti zona incalzita si indeparteaz-o doar dupa ce s-a racit.
-Un alt remediu natural se obtine din miere si sucul a doua cepe. Se aplica sub forma de comprese pe care le indepartezi dimineata. Poti folosi usturoiul si uleiul esential de migdale, cu care masezi zona luxata timp de zece minute.
-Foile de varza te scapa imediat de durere si umflaturi. Aseaza mai multe comprese naturale de varza pe zona afectata si indearteaza-le dimineata. Nu uita inainte sa faci o baie fierbinte in care ai adaugat multa sare amara.

sper sa te-am ajutat.

| KnyRPG explică (pentru ANALESCOK):

Ms. Ma operez in toamna am o leziune